1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Milyonlarca kişiye 1450 TL'lik ödeme! İşte o şartlar
Milyonlarca kişiye 1450 TL'lik ödeme! İşte o şartlar

Milyonlarca kişiye 1450 TL'lik ödeme! İşte o şartlar

Devlet birçok vatandaşa birçok farklı yoldan yardım sağlamaya devam ediyor. Kişilerin 1450 TL destekten TL’lik bu destekten yararlanabilmeleri için bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor.

A+A-

Ekim 2021 ayı ile beraber devlet ihtiyaç sahiplerine destek ödemeleri yapmaya başlıyor. Özellikle Eylül ayının bitmesi ile beraber yaklaşık 300 TL ile 1450 TL’ye kadar birçok devlet desteklerinden yararlanabileceksiniz. Kişiler 2021 senesi Ekim ayı ile beraber bu destek ödemelerinden yararlanabilecekler. Devletin verdiği tüm bu yardımlar karşılıksız olarak SGK ile veriliyor. Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İŞKUR merkezleri de birçok çeşitli yardım sunuyor.

SGK ile Yapılan Ödemeler

Vatandaşlar içerisinde bulunduğu ekonomik durum ile beraber sağlık sorunları göz önüne alınarak belirlenmektedir. Hastalar bakıma muhtaçsa, işsizse çeşitli olan birçok yardımdan yararlanabilecekler. Tüm bu ödemelerin sağlanması için öncelikle herkesin başvuru yapması gerekiyor ve bazı başvurular konusunda çeşitli şartlar isteniyor.

SGK’nın yaptığı bir diğer ödeme ise cenaze destek ödemesi olmaktadır, kişiler SGK primlerini ödedikleri zaman ve vefat ettikleri zaman bu ödemeler vefat eden kişilerin eşi, çocuğu, annesi veya babasına veriliyor. Aynı zamanda vefat eden kişilerin birinci dereceden yakın akrabalarda cenaze ödemelerini alabiliyorlar. Kişiler SGK üzerinden başvuru yaparak bu ödemelerden yararlanabilecekler.

Doğum Parası Yardımları

2015 yılı ile devlet, çocuk sahibi olan kişilere doğum ödemesi yapıyor. Bu ödemeler annelere veriliyor ve ödemelerin miktarı ise çocuk sayısına göre değişiklik göstermektedir. Kişiler bu tarihten sonra doğduktan sonra ilk çocuk için 300 TL ikinci çocuk için 400 TL ve üçüncü çocuk içinse 600 TL ödeme veriliyor. Bu yardımlar ile beraber anneler kreş desteği ödemelerinden de yararlanabilir ve 24 ay boyunca 650 TL ödemelerden yararlanabilirler.

Bir diğer ödeme ise yol destek yardımları ödemesi olmaktadır. Kişilerin sağlığa ulaşımlarını kolaylaştırmak için bu yardımları almaktadırlar. Kronik rahatsızlığı bulunan kişiler, kanser tedavisi alan kişiler yerleşim yerlerinden uzak oldukları zaman hastanelere transfer için yararlanabiliyorlar. Ödemeler ise kişinin kendisine, birinci derece akrabalara veya eşine verilmektedir.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.