1. HABERLER

  2. Siyasi partiler arasında bayramlaşma
Siyasi partiler arasında bayramlaşma

Siyasi partiler arasında bayramlaşma

Ramazan Bayramı dolayısıyla siyasi partiler arası bayramlaşma kapsamında CHP ve MHP heyetleri AK Parti'yi ziyaret etti.

A+A-

Ramazan Bayramı dolayısıyla siyasi partiler arası bayramlaşma kapsamında AK Parti'yi ilk olarak CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır başkanlığındaki heyet ziyaret etti.

CHP'lileri AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin başkanlığındaki heyet karşıladı.

Şahin, bayramın tüm ülkeye hayırlar getirmesini dileyerek, tüm dünyada yaşayan Müslümanların birliğine, beraberliğine ve kardeşliğine vesile olmasını temenni etti.

Toplumsal sorunların çözümünde en büyük rolün iktidar ve ana muhalefet partisine düştüğünü dile getiren Şahin, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılına yaklaşıldığını hatırlattı. Şahin, "15 Temmuz öncesi ve sonrasında etkinliklerle 15 Temmuz şehitlerimiz anılacak. 15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişimi konusunda toplumun duyarlılığı, dikkati o noktaya çekilecek. 15 Temmuz sonrasında yakalamış olduğumuz o güzel atmosferin, havanın, Yenikapı ruhunun yeniden dirilmesini ve ülkeye egemen olmasını diliyorum." diye konuştu.

"Kimseyle hiçbir husumeti olmadan bir yürüyüş içerisinde"

CHP Genel Sekreteri Sındır da sözlerine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bütün AK Parti teşkilatına en içten sevgi ve selamlarını ileterek başladı.

Kırgınlık ve küskünlüklerin bir daha hatırlanmamak üzere silinmesi gerektiğini ifade eden Sındır, "Kardeşliğimize, birliğimize, beraberliğimize bakalım. Bayram, devletimizin ve milletimizin bekası, geleceği ve insanlık adına daha güzel bir gelecek için vesile olsun. Sayın Genel Başkanınıza geçmiş olsun dileğimizi de ifade etmek isterim." dedi.

Kılıçdaroğlu'nun, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için başlattığı yürüyüşüne de değinen Sındır, şunları söyledi:

"Sevginin, barışın, kardeşliğin, dostluğun temennisinin yanında adalet de hepimiz için. Sizler de eminim aynı düşüncedesiniz ve duygudasınız. Adalet, dinimizin de aslında çok temel ve kutsal bir değeri. Aslında adalet doğanın, yaşamın, doğal dengenin çok temel bir değeri, onun üzerine kurulmuş bir doğal denge. Bir insan eliyle adaletin tüm insanlık için hakkaniyetli bir şekilde var olmasını diliyoruz. Bu amaçla bir yürüyüş içerisinde, kimseyle hiçbir husumeti olmadan bir yürüyüş içerisinde."

MHP'den AK Parti'ye bayram ziyareti

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan başkanlığındaki heyet de AK Parti'ye bayram ziyaretinde bulundu.

AK Parti'de MHP'lileri, Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin başkanlığındaki heyet karşıladı.

Şahin, MHP heyetine bayram ziyareti için teşekkür etti, Ankara Milletvekili ve Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Jülide Sarıeroğlu, Kadın Kolları Mali ve İdari İşler Başkanı Pınar Doğan Aksoy, Gençlik Kolları Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Mustafa Özbey'den oluşan AK Parti heyetini tanıttı. 

Türkiye'nin uzun süredir terörle mücadelede kararlılık gösterdiğini, PKK, FETÖ, DHKP-C ve diğer terör örgütlerine karşı çok güçlü bir mücadele yürüttüğünü vurgulayan Şahin, darbe girişimi sonrasında FETÖ ile mücadele konusunda çok kararlı adımlar atıldığını söyledi.

"Siyasi partiler, ülke meselelerinde birlik ve beraberlik içinde olmalı"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ayhan, MHP heyetinde yer alan Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Kadir Şekerci ve Mesut Çelik'i tanıtarak, AK Parti'lilerin bayramını kutladı.

Türk İslam coğrafyasının Ramazan Bayramı'nı umutla karşılayamadığını belirten Ayhan, şunları kaydetti:

"Siyasi partiler, ülke meselelerinde birlik ve beraberlik içinde olmalı. Özellikle dış politikaya yönelik meselelerde daha açık, birbirini aydınlatıcı, geleceğe yönelik politikaların oluşturulmasına katkı sağlamaları gerekiyor."

AK Parti'den CHP'ye bayram ziyareti

AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Nurten Güngör ve Gençlik Kolları Seçim İşleri Başkanı Nureddin Çelik, Ramazan Bayramı dolayısıyla CHP Genel Merkezine ziyarette bulundu.

CHP'li Levent Gök, ziyarette yaptığı konuşmada, AK Parti heyetini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. 

Gök, "Türkiye'nin bir an önce olağanüstü halden kurtularak, normal düzene geçmesi gerekiyor. Umarım 19 Temmuz'da biten olağanüstü halin süresi uzatılmaz." şeklinde konuştu.

AK Parti Ankara Milletvekili Alparslan ise "Temennimiz, bu mücadelenin net bir şekilde nihayetlenmesi ve olağanüstü hali gerektirecek tedbirlere ihtiyaç duyulmaması ancak bu ihtiyacın varlığı olduğu sürece, bu konuda devletin ortaya koyacağı mücadelenin etkinliğinin sağlanabilmesi açısından da belki bir ihtiyaç olacaktır." ifadelerini kullandı.

HDP, Vatan Partisi ve DSP, CHP'ye bayram ziyaretinde bulundu

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Vatan Partisi ve Demokratik Sol Parti (DSP), CHP'ye bayram ziyaretinde bulundu.

CHP Genel Merkezi'ne gelen İzmir Milletvekili Müslüm Doğan başkanlığındaki HDP heyeti, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ve beraberindekilerle bayramlaştı.

Vatan Partisi heyeti de Genel Başkan Yardımcısı Tülin Oygür başkanlığında, CHP'ye bayram ziyaretinde bulundu.

AK Parti'ye bayram ziyaretleri

Ramazan Bayramı dolayısıyla siyasi partiler arası bayramlaşma kapsamında, HÜDA PAR, Saadet Partisi, BBP, DSP ve Demokrat Parti heyetleri AK Parti'yi ziyaret etti.

AK Parti'de siyasi parti heyetlerini, Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin'in başkanlık ettiği heyet karşıladı.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Şehzade Demir, ülkenin içinde bulunduğu coğrafyada terörün, kargaşanın ve akan kanın yanı sıra mülteci durumundaki insanların sıkıntılarının sona ermesini diledi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Atik Aldağ, hem ülke hem de bulunulan coğrafya açısından önemli gelişmeler yaşandığını belirterek, "İnşallah bunların her birisi bu bayramın havası çerçevesinde hem ülkemiz hem coğrafyamız lehine sonuçlanır." dedi.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut da "Milletin menfaatleri neredeyse biz oradayız, parti menfaati gütmeden orada olacağız. Bu bayrak inmeyecek, bu ezan susmayacak. Terörün beli kırılacak hale getirildi ve topyekun bir mücadele veriliyor." diye konuştu.

DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Oğultürk de gönüllerinin, adalet arayışlarının sokaklarda değil Meclis çatısı altında sonuçlanmasından yana olduğunu ifade etti.

DP Genel İdare Kurulu Üyesi Bahadır Ulusoy ise 15 Temmuz darbe girişimine değinerek, "Allah bir daha öyle bir günü bu ülkeye hiçbir şekilde yaşatmasın. Türkiye'de ne olursa olsun çözüm merci her zaman siyaset, siyasetçiler de bunun için var." ifadesini kullandı.

MHP'ye bayram ziyaretleri

Siyasi partiler arası bayramlaşmalar kapsamında, AK Parti ve DSP heyetleri MHP'yi ziyaret etti. 

MHP'de heyetleri, Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Ankara Milletvekili Mustafa Mit ile MYK Üyesi Sultan Gündüz karşıladı.

AK Parti heyetinde Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Kadın Kolları MKYK Üyesi Sevgi Çevik ve Gençlik Kolları Genel Sekreteri Esme Özbağ yer aldı. 

DSP Genel Başkan Yardımcıları Hasan Uğurtürk ve İbrahim Yumuşak ile Mali ve İdari İşler Başkan Yardımcısı Erdinç Özdil de MHP'yi ziyaret etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.