1. YAZARLAR

  2. Burcu Uslu

  3. Sanatın birleştirici gücü
Burcu Uslu

Burcu Uslu

Yazarın Tüm Yazıları >

Sanatın birleştirici gücü

A+A-

Sevgili okuyucularım bugün sizlere İstanbul'da ay sonunda gerçekleşecek olan iki günlük (29 Şubat-1 Mart 2020) bir sanat olayından bahsetmek istiyorum.

Bu her yıl düzenli bir şekilde yapılan etkinlik, sanatın farklı dallarında workshoplar, atölye çalışmaları ve eğitim programları olarak gerçekleşiyor.

Artboya Eğitim Koordinatörü Neşe Köymen etkinlikle ilgili olarak bizlerle şu bilgileri paylaştı: Katılımcılar için iki gün boyunca sürecek görsel bir şölen olacak. Her yıl daha büyük bir heyecanla ve yeni sanatçıların katılımıyla hazırlanıyoruz. Sanatseverler, birbirinden değerli sanatçıları izleme olanağı bulacak, malzeme kullanımı ve özellikleri hakkında bilgi alabilecekler. Fotoğraf meraklılarının ilgisini çekecek fotoğraf seminerleri, 1800'lü yılların fotoğraf baskı teknikleri, akrilik resim, akrilik doku, suluboya, panpastel, minyatür, tezhip, kaligrafi, sculpey polimer kil çalışması, botanik illüstrasyon, tezhip ve edirnekari gibi çok sayıda farklı etkinliğin izlenebileceği iki gün yaşayacak ve sanatın birleştirici gücünü hissedeceğiz hep birlikte...

Neşe Köymen, sanatla ilgili üretimi olan, sanatsal çalışmalar içinde olan herkes, etkinlikler süresince hem sanatçılardan hem de Art Boya yetkililerinden sanat malzemeleri ve teknikler hakkında detaylı bilgi alabileceklerini, workshoplara ve atölye çalışmalarına katılabileceklerini belirtti. Köymen, iki gün boyunca devam edecek olan workshopları izlemek ve Art boya sanat günlerine katılmak için önceden kayıt yaptırılması gerektiğinin altını çizdi. (Kayıt için: (0216) 575 36 25 dahili 18)

Etkinliğe katılan sanatçılar ve eğitim konuları şöyle:

Tahsin Aydoğmuş: Kutsal Bilgelik ve Kutsallığın Donduğu Kent isimli fotoğraf seminerleri

Kerim Suner: Albümen ve Tuz Baskı ile Cam Üzerine Baskı Eğitimi

Taner Alakuş: Minyatür Workshop

Erhan Olcay: Kaligrafi Workshop

Ebrar Şayan: Tezhip Workshop

Sait Günel: Akrilik ve Suluboya Workshop

Burhan Özer: Suluboya Workshop

Şebnem Altuntaş: Akrilik boya Workshop

Dilşad Atasoy: Akrilik Doku Workshop

Hülya Korkmaz Atölyesi: Botanik İllüstrasyon

Erdinç Arslan: Panpastel Workshop

Halil Teksöz: Edirnekari Workshop

Leyla Arsan: Sculpey Polimer Kil Workshop

Etkinliğin yapılacağı yer: The Green Park Hotel-Bostancı İçerenköy Mah. Manolya Sanayi Sok.No.36 Ataşehir/İstanbul

Bu yazı toplam 469 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar