1. YAZARLAR

  2. Harun A. Altuntaş

  3. PKK'nın koronavirüs paniği
Harun A. Altuntaş

Harun A. Altuntaş

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

PKK'nın koronavirüs paniği

A+A-

Bildiğiniz gibi koronavirüs salgını bütün dünyayı kasıp, kavuruyor. Bu yüzden, ölümcül hastalık

terör örgütü PKK'ya da sıçramış durumda. Salgının çözülmeye yol açmasından endişe eden eşkıya başlarının, Kovid-19'a yakalanan teröristlerin gizli tutulmasını isteyerek bu konuda haberleşme yapılmasını yasakladıkları ortaya çıktı. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, dünyada birçok insanın hayatını kaybetmesine neden olan Kovid-19 salgını, İran, Irak ve Suriye'deki PKK/PYD/PJAK mensubu teröristlerde de sıkça görülmeye başlandı. Sağlıksız koşullardan dolayı teröristler arasında koronavirüs hızla yayıldı. Koronavirüsün terör örgütünde yarattığı panik, teslim olan teröristlerin ifadeleri, ele geçirilen örgütsel dokümanlar ve teröristler arasındaki görüşmelerden ortaya çıktı.

PKK elebaşlarının koronavirüs belirtisi görülen teröristlerle ilgili verdikleri karar tam da tıynetlerine uygun. Bu durumda olanlar genellikle kuş uçmaz, kervan geçmez yerlerde terk ediliyor. Buna göre örgüt, virüsle enfekte olan militanlarını ilkel koşullarda kaderine terk etmiş oluyor.

Bazılarını da menfur emelleri doğrultusunda kullanıyorlar. Bunlar ise canlı bomba eylemcisi olmak zorunda. Canlı bombacının her iki durumda da yaşam şansı yok.

Kovid-19 bulaşma riskine karşı örgütün sözde yöneticisi konumundaki teröristler önlem olarak toplantı yapmıyor. Eşkıya başlarının görevlendirdiği sözde sağlık ekipleri, koronavirüs belirtilerini taşıyan teröristleri muayene etmeye bile yanaşmıyor.

Salgının, örgütte çözülmeye yol açmasından çekinen örgüt üst yönetimi, koronavirüse yakalanan teröristlerin gizli tutulmasını isteyerek bu konuda haberleşme yapılmasını dahi yasakladı.

Kovid-19 veya canlı bomba ikilemi arasında kalanların birçoğu, Türk güvenlik güçlerine teslim olmayı ya da intihar etmeyi çare olarak görüyor.

Belki de yıllardır mücadele ettiğimiz bu musibetin hakkından koronavirüs gelir mi ne dersiniz.

Bu yazı toplam 386 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar