1. YAZARLAR

  2. Yalçın Toker

  3. Millî ekonomimizin son halini uzmanından dinledim...
Yalçın Toker

Yalçın Toker

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Millî ekonomimizin son halini uzmanından dinledim...

A+A-

İstanbul Belediye seçimlerinde millî görevimizi yerine getirmek, yani oylarımızı kullanmak için, 23 Haziran sabahı İğneada'daki yazlığımdan saat 5.15'te yola çıktık.. Herkes uykuda, biz yollardayız.. Geçtiğimiz köylerde bile daha kimse uyanmış değil.. Istrancaları tırmandık, saat 6.15'te Poyralı'dan İstanbul otoyoluna girdik.. Vize, Saray, ilerleye ilerleye Kumburgaz'a, Avcılar'a geldik.. Nihayet sabah saat 8'de Basınköy'deyiz..

Doğruca seçim sandığımızın başına gittik, oylarımızı kullanıp millî görevimizi yerine getirdikten sonra evimize girdik..

Elli yıllık komşularımızla kucaklaştık..

Sonra dinlenmek için televizyonun karşına geçtim, kahvemi yudumlayıp, haberleri izlemeğe başladım.. Kanal gezintilerimde, "pek çok kanalın seçimlerle ilgili tarafsız yayın yapmadıklarını, yandaşlık yapmakta" olduklarını gördüm..

Nihayet saat 17.00'de sandıklar kapandı, sonuçlar açıklanmaya başlandı.. Sabah saat beşten beri devam eden 12 saatlık yorgunluklarımız da, gelen bu sevindirici sonuçlarla uçup gidiyordu..

Görevimizi yerine getirmiş, İmamoğlu'nun Belediye Başkanı seçilmesine katkımızı yapmıştık..

Ertesi sabah dükkânıma gittim.. Orada çalıştım. Bir gün sonra da İğneada'ya dönüşe geçtik.. Şimdi adadayım.. Yine televizyonun başındayım..

Dört gözle saatın 21 olmasını bekliyorum.. Tele-1'de Namık Koçak'ın sunduğu ekokritik programında Murat Muratoğlu çıkacak.. Sözcü gazetesinin değerli yazarı, ekonomi uzmanı, Türk ekonomisinin son halini anlatacak bizlere..

Nihayet beklediğimiz an geldi..

İstanbul seçimleri sonrasında oluşan ekonomik gerçeklerin tam analizi başladı..

Programcı soruyor, Murat kardeşimiz, değerli yorumlarıyla zenginleştirdiği cevaplarla dinleyenleri mest ediyor..

Neler neler soruluyor, ne harika cevaplar veriliyor..

Ekonominin can damarlarından sayılan doların, Amerika'da, dünyada ve bizdeki hali konuşuluyor.. Verilen cevaplardan herkes yeni yeni bilgilere sahip olup, inandırıcı gerçeklere ulaşıyor..

Türkiye ile Amerika arasında oluşmakta olan son krizlerden söz ediliyor.. Muratoğlu bu konuda da hiç bilmediğimiz yeni bilgilerle zihinlerimizi doyuruyor..

Hükümetçe yapılan ve yapılması planlanan son zamlar yorumlanıyor..

Söz, Türkiye'de bugün faaliyette olan bütün siyasi partilerin ekonomik anlayışlarına geliyor.. O noktada bilmediğimiz bir çok gerçekleri de öğrenerek aydınlanıyoruz..

AKP içinde yeni kurulacak parti üzerinde duruluyor, Abdullah Gül dönemleri hatırlatılıyor.. Anılarımız canlandırılıyor..

Daha neler neler..

Bu Murat Muratoğlu, sevgili arkadaşım Sözcü Başyazarı Rahmi Turan'ın oğludur.. Murat'ı çocukluğundan beri tanır severim.. Benim oğlum ve kızımın da akranıdır. Basınköy'deki parklarda çocukluklarında birlikte oynarlar arkadaşlık ederlerdi..

Allah ona da sağlık, uzun ömür, kalemine güç-kuvvet versin.. Babasının kalemi derecesinde güçlenmekte olan kalemiyle yazılarına devam ve milleti aydınlatmaya devam etsin..

Bravo Murat! Aynen devam.. Ömrün boyunca yaz..

Bizler de ömrümüz boyunca okuyucunuz olalım..

Bu yazı toplam 56951 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar