1. HABERLER

  2. MHP'li Yalçın'dan kongre mesajı
MHP'li Yalçın'dan kongre mesajı

MHP'li Yalçın'dan kongre mesajı

"Kongrelerimiz, teşkilatlarımızın yeniden vücut bulup güç kazanması yanında, FETÖ'nün kirlettiği siyasi atmosferden arınma, partimizin dokusunu temizleme ve ayıklama hamlesi niteliğinde gerçekleşmektedir"

A+A-

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, MHP camiasına yönelik operasyonlardan birinin, 2011'in mart ayında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "FETÖ'nün faaliyetlerinin durdurulması"na dair açıklamasından sonra başlatıldığını hatırlattı.

"Bu bölücü fitne ve fücur güruhu"nun, o tarihten itibaren medyadaki imkanlarını kullanarak, MHP aleyhinde algı oluşturma çabasına girdiğini ifade eden Yalçın, yargı, siyaset kurumu ve askeriye dahil, devlet kurumlarına yerleştirdiği elemanları vasıtasıyla da MHP'ye yönelik yıkım süreci ve gayrinizami savaş başlattığını belirtti.

FETÖ'nün, bir yandan da siyasetin çeşitli kesimlerine ve MHP'ye sızan unsurlarıyla MHP'yi içeriden çökertme ve ele geçirme operasyonlarına giriştiğine dikkati çeken Yalçın, ancak MHP camiası ve partinin, bu karanlık ve kahpe teşebbüsleri, büyük bir tesanüt ve uyanıklıkla savuşturduğunu, hainlerle kendini onların yarattığı seraba kaptıran ayrık otlarını temizlemek üzere harekete geçtiğini aktardı.

Yalçın, Bahçeli'nin, MHP'nin 2016'nın ocak ayında olağan kongre takvimini kamuoyuna deklare etmesinin aynı arınma sürecinin devamı olduğunun altını çizerek, şöyle devam etti:

"O sıralar geç de olsa kirli tezgahlarını fark eden iktidar partisinin kapısından dönen FETÖ, MHP'de de olağanüstü kongre operasyonunu başaramayıp yargıdan hukuk tokadı yeyince 15 Temmuz’da sözde Yurtta Sulh Konseyini devreye sokmuştur.

Ama bölücü terör örgütünün kalkışması karşısında hem milliyetçi-ülkücü hareketi hem de topyekun milletimizi bulmuştur. 16 Temmuz'dan sonra FETÖ'nün gölgesinde MHP'yi ele geçirmeye, başbakan veya bakan olmaya heveslenenlerin hevesleri kursaklarında kalmıştır."

- "İl kongreleri safhasına geçildi"

MHP'nin, bir müddetten beri kongre sürecinde olduğunu anımsatan Yalçın, "Kongrelerimiz, teşkilatlarımızın yeniden vücut bulup güç kazanması yanında, FETÖ'nün kirlettiği siyasi atmosferden arınma, partimizin dokusunu temizleme ve ayıklama hamlesi niteliğinde gerçekleşmektedir." değerlendirmesinde bulundu.

MHP teşkilatlarında kongre süreci dolayısıyla devam eden faaliyetlerde önemli bir aşamaya gelindiğini belirten Yalçın, 700'e yakın ilçe kongresinin tamamlandığını, il kongreleri safhasına geçildiğini aktardı.

21 Mayıs 2017 Pazar günü 41 ilde aynı anda il kongresi yapılacağını bildiren Yalçın, bu tarihin, milliyetçi-ülkücü camia için önemli ve tarihi günlerden biri olduğunu ifade etti.

MHP camiasının o gün daha çok kenetleneceğini, kucaklaşacağını ve geleceğe dair ümitlerini tazeleyeceğini vurgulayan Yalçın, şu görüşlere yer verdi:

"21 Mayıs'ta 41 ilde '41 kere maşallah' dedirtecek disiplin ve vakar atmosferinde gerçekleştireceğimiz kongreler, 2018'de yapılacak Büyük Kurultay'ın provası mahiyetinde olacaktır. MHP'yi bölünebilir ham madde haline getirme çabalarına en olgun cevap, 41 il kongremizde atılacak kaynaşma ve kucaklaşma adımıyla verilecektir. Aynı zamanda, 41 il kongresinde vücut bulacak teşkilatlarımızın 16 Nisan'dan sonra geçilen yeni politik safhaya hazır olduğu mesajı verilecektir.

Anayasa değişikliğiyle girilen yeni dönemde, diri bir teşkilata ve inanmış kadrolara sahip MHP'nin il kongrelerinden yayılacak sinerji, camiamıza dağılacaktır. İl kongrelerimizde teşkilat ve mensuplarımızın ortaya koyduğu dayanışma, MHP'nin emin adımlarla ilerleyişine katkıda bulunacaktır."

- "MHP bir dava partisidir"

Yalçın, bugün, aziz Atatürk'ün milletin kurtuluş meşalesini taşıyan kervanı yola çıkardığı 19 Mayıs 1919 gününün 98. yıl dönümünün idrak edildiğini hatırlatarak, "Samsun'dan yola çıkan kurtuluş meşalesi, Türk milletinin bağımsızlık azminin sembolü ve göstergesi olan kongreler sürecinin yolunu aydınlatmıştır. Erzurum ve Sivas kongrelerinde tecelli eden milli azim ve irade, MHP kongrelerinde şevkle aşkla yaşatılmaktadır." ifadesini kullandı.

MHP'nin, 2019 seçimlerine de aynı ruh ve heyecanla hazırlandığının altını çizen Semih Yalçın, şunları kaydetti:

"Bilinmelidir ki MHP'yi küçültmeye, parti tabanında hizip ve tefrika çıkarmaya dönük gayretler başarısız olmaya mahkumdur. Geçmişte de MHP'ye yönelik çeşitli kumpaslar denenmiş ama sonuç alınamamıştır. 'MHP eriyor' iddiaları da aynı cümledendir. Oysa MHP, 48 yıllık siyasi geçmişe sahip köklü bir partidir. MHP sıradan bir siyasi oluşum değil, bir dava partisidir. Yıllardır çeşitli gerekçe ve bahanelerle MHP'nin bittiğini, biteceğini iddia edenler kendileri gitmişler, MHP kalmıştır. MHP'nin siyasi varlığı, doğrudan Türk milletinin mevcudiyeti ve bekasıyla alakalıdır. Camiamızda kafa karışıklığı yaratmaya, negatif algı üretmeye çalışanlar yine hüsrana uğrayacaklardır. MHP muarız ve aleyhtarlarının attıkları iftiralar, yazdıkları yalanlar ayaklarına dolanacaktır. Partimiz kutlu iktidar yürüyüşünü, 19 Mayıs ruhuyla sürdürecek, siyasi mücadelesine 21 Mayıs'tan sonra daha büyük bir ivmeyle devam edecektir."

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.