Mehmet Eyüp Yardımcı

Mehmet Eyüp Yardımcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Hadi bakalım

A+A-

2020-2021 Süper Lig Pandemi Sezonu'na sayılı zamanların eşiğinde, umutlarımızı yeşertmek istiyoruz sadece, ama sadece futbol adına.

İnsanlık adına utanç dolu günlerimizi unutmak, yaşamamış olmak (Çocuk ve kadınlara yapılan tacizleri, din istismarcılarını), geleceğimizi futbol aydınlatsın istiyoruz sadece.

Bu sezon ligde yer alacak olan altı İstanbul takımı, yeni sezona;

Çaykur Rizespor - Fenerbahçe

 

Fatih Karagümrük - Yeni Malatyaspor

 

Galatasaray - Gaziantep Futbol Kulübü

 

Hes Kablo Kayserispor - Kasımpaşa

 

Trabzonspor - Beşiktaş

 

Hatayspor - Medipol Başakşehir karşılaşmalarıyla başlayacak.

 

Tabloya baktığımızda en zor başlangıcı Beşiktaş'ın yapacağını söylemek için müneccim tatlısı yemiş olmaya gerek yok. Beşiktaş, sezona kendisine Şampiyonlar Ligi biletini altın tepsi içinde sunan değerli rakibiyle deplasmanda karşılaşarak sezona merhaba diyecek.

 

Beşiktaş sezon açılışı maçına gelene kadar, hep eleştiriler altında kaldı.

 

Yok hazırlık maçı yapmadı, yok transfer yapmadı, Şampiyonlar Ligi ile birlikte yüklüce Euro para kazanma ihtimalini kaçırdı gibi, gibi…

 

Beşiktaş, iki genç isimle kalesini koruma altına alıp, defans ve orta sahaya son rötüşleri yaptıktan sonra herkesin merakla beklediği forvet hattına transferine gözlerini çevirdi.

 

Bir yandan forvet hattı diğer yandan ise youte hattı üzerinden para toplama ve ödül dağıtma.

 

09.09.2020 Ekim gecesi Beşiktaş Youtube kanalı üzerinden yapılan, rekor beklenen organizasyonda net ne kadar topladı yetkili isimlerden öğreneceğiz. Futbolun, renk ve arma aşkının tartışılmaz gerçekliği karşısında hele hele böyle mali sıkıntılı dönemde yapılacak yardımın 1 kuruştan, 1 milyon TL'ye hatta daha fazlasına karşılığında bir şey konulması bana tuhaf geliyor. Ödül senin gecesinde, taraftarından camiasından yardım bekleyen Beşiktaş'ın bunun karşılığında ortaya koyduğu 2 adet ev, 4 adet otomobil ve 1903 adet hediyenin, maddi karşılığını içinde bulunduğu mali krizi önlemek adına kasasında bulundursaydı daha iyi olmazmıydı?

 

Erkan Can'ın rol aldığı "Bırakmam Seni" tanıtım reklamında "Bırak Gitsin" söylemine bir ek yapmak gerekirse; "Seviyorum, aşığım dediği renklere ve armaya karşılık bekleyerek birileri yaklaşıyorsa 'Bırak Gitsin' geriye kalacak olak tek gerçek Beşiktaş'tır."

Biz tekrar yeşil dikdörtgen içine dönelim, mali krizi çözmek uzmanların işi ne de olsa!

 

Evet! Herkes transfer bekliyor, beklediği isimleri zikrediyor ama orta yerde duran "TFF Lisans Yönetmeliği" "Limit" gerçeği var. Bu gerçeklere destek olacak Beşiktaş'ın sırtına kambur olarak yüklenmiş hatalı transferler ve ödenmesi gerekli yüksek maaşlar var.

 

İmza attıkları günden itibaren bugüne kadar Beşiktaş'a bir kuruşluk katkı yapmamış futbolcular var.

 

Bu futbolculardan kurtulamama gerçeği var.

 

Bu var olan gerçeklere karşılık, tüm güçlükleri aşabilmek için Beşiktaş'ın ihtiyacı olan şey "Birlik ve beraberliktir"

 

Al, sat, zengin değilmisin sen öde, zaten bunun için seçildiniz, hesap bile soramadınız…

 

Bu söylemlerin Beşiktaş'a bir nebze katkısı yok!

 

Maalesef futbol tarihimizin önemli kilometre taşı olan Beşiktaş Kulübü, sadece kendine çalışan yöneticiler sayesinde bugünü yaşamak zorunda bırakılmıştır.

 

Hesap sorma işlemine kongre üyeleri önce tüm gerçekler gözlerinin önünde yaşanırken büründüğü derin sessizliğin vicdan hesabını vererek başlasın.

 

Beşiktaş'ı bu duruma düşürenlerin hâlâ peşinde koşarak, bugünkü yönetimin etrafında akbaba gibi leşten bir parça daha koparmak için dönenleri görmezden gelme körlüğünün farkına vararak başlasın.

 

Efendiler! Siz bir başlayın bakın göreceksiniz bu derin hareket dipten, yukarıya doğru nasıl büyüyerek gelişiyor.

 

Şimdi gelin işe önce birlik ve beraberlik içinde Beşiktaş'ı ayağa kaldırmakla başlayalım.

 

Sezon açılışını hayırlı olsun dileklerimiz ve Sezen Aksu'nun sözleriyle tamamlayalım;

 

Hadi bakalım kolay gelsin

Bir acayip zor yarış

Bana ne aman ben anlamam

Pek hesaplı ince iş

 

 

 

Bu yazı toplam 1350 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar