1. YAZARLAR

  2. Kemal Kamburoğlu

  3. Gerçekler böyle zamanlarda canımızı çok yakıyor
Kemal Kamburoğlu

Kemal Kamburoğlu

HAYATIN NABZI
Yazarın Tüm Yazıları >

Gerçekler böyle zamanlarda canımızı çok yakıyor

A+A-

Azerbaycan ile Ermenistan arasında devam eden savaşa insani amaçlarla geçici bir ara verildi. Azerbaycan çok kararlı, işgal alındaki topraklarını kurtarmadan bu işten vazgeçmeyecek. Doğrusu Azerbaycan Türküne yakışan da budur. Zaten Ermenistan Ordusu adeta çökmüş durumda ve cepheden firarlar üst boyutlarda. Katil Ermenistan askerleri kaçmasın diye cephedeki silahlara zincirlenmişler. Katil Ermenistan Yönetimi ve başındaki başkatil Paşinyan geçen akşam tüm dünyanın gözleri önünde canlı yayında Gence ve Mingeçevir'de doğrudan, uykudaki sivillerin üzerine 500 kg. harp başlıklı Scud füzeleri attı. Bu bir insanlık suçudur, savaş suçudur. Zira uykudaki on aylık bir bebeği öldürmenin yeryüzünde hiçbir gerekçesi bulunamaz. Paşinyan artık tarihe "bebek katili" olarak geçmiştir. Tıpkı PKK başteröristi Öcalan gibi. (Öcalan'ın da Ermeni kökenli olduğu yıllardır söylenir durur.) Eminiz ki günü gelecek Paşinyan adlı bebek katili terörist ve diğer sorumlular tıpkı Sırp kasapları gibi uluslararası mahkemede yargılanıp hak ettikleri cezayı alacaklardır.

 Azerbaycan'ın öz vatan topraklarını geri almak için verdiği bu haklı ve meşru savaşı tüm dünya kabul etmekte, haklı görmekte, Ermenistan'ın işgalci olduğunu ifade etmekte ama her ne hikmetse yine de Ermenistan çetelerinin yanında yer almayı tercih etmektedirler. Bu nasıl bir adalet ve vicdan duygusu, nasıl bir onur yok olmasıdır anlamak imkânsız. Kim dost kim düşman ancak böyle zamanlarda er meydanına çıkınca belli olur. Gördük ki kimsede er meydanına çıkacak cesaret de kalmamış. Bugün iki devlet bir millet şiarı ile Türkiye'nin 83 milyon ferdi ile ve tüm millî güç unsurlarıyla kardeş Azerbaycan'ın yanında olması doğal sonuçtur. Başka kim var? Bir KKTC bir de Pakistan. Başka? Başka yok. Peki, Azerbaycan Müslüman bir ülke midir? Evet, Müslüman bir ülkedir. Peki, Ermenistan Hıristiyan bir ülke midir? Evet, Hıristiyan bir ülkedir. Peki, o zaman Müslüman olduğunu ifade eden Suudi Arabistan'ın, Filistin'in, Mısır'ın, Tunus'un, Fas'ın, İran'ın, BAE'nin Hıristiyan Ermenistan'ın yanında ne işleri var? Neden 56 Müslüman ülkeden bir tek Türkiye, KKTC ve Pakistan Azerbaycan'ın yanında? 53 Müslüman ülke nerede? Ya Hıristiyan Ermenistan ile aynı yerde saf tutmuşlar ya da tık yok. Hani Müslüman kardeşliği nerede? Demek ki böyle bir şey yokmuş. Sadece çıkarlar varmış. Yahu biriniz de Türkiye, KKTC ve Pakistan kadar onurlu olsaydınız ne olurdu? Müslüman İran, Ermenistan'a silah yolluyor, PKK teröristlerinin Ermenistan'a geçmesini sağlıyor. Ne için? Ermenistan gece bombalar atarak Müslüman Azerbaycan bebeklerini uykusunda vursun diye! Lanet olsun.

GÜÇLERİ MASUMLARA YETİYOR

 Öte yanda Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinden de Azerbaycan'a atılan bu bombalarla gece uykularında katledilen sivil masum vatandaşlar, bebekler için tık yok. Onlara da yazıklar olsun. Türkiye yıllarca Filistinlilerin haklarını savundu, bunun için birçok devleti karşısına aldı, yardımlar topladık gönderdik. Müslüman Filistin ne yaptı? Türkiye'ye karşı Doğu Akdeniz'de oluşan şer cephesinin içinde yer aldı, GKRK'nin yanında saf tuttu. Hani Müslüman'dık, kardeştik? Yahu bu kadar yanınızda durduk onun da mı hatırı yok? Ben kendi payıma hakkımı helal etmiyorum. Dünyada İslam kardeşliği yalnızca bizim düşüncemiz mi? Biz kendi kendimizi mi kandırdık? İnsanın içine oturuyor. Aslında mazlumlara yardım etmek, sahip çıkmak gibi 5 bin yıllık alışkanlığımız Büyük Atatürk'ün de dediği gibi bizim yani Yüce Türk Milletinin yüksek karakterinden kaynaklanıyor. Ama karşılığında ihanet görünce de çok dokunuyor. Azerbaycan Türk Ordusu bu savaşta bir tek sivilin burnunun bile kanamasına izin vermiyor. Çünkü Türk askeri asla masum insanlara ateş açmaz, asla bebek katletmez. Tersine daima koruyucu ve kollayıcı olur. Ama Ermeni teröristleri tıpkı PKK gibi ancak bebekleri katlederler. Çünkü güçleri sadece masumlara yeter.

Bir zaman ortak askerî güç ve üs oluşturmayı bile düşündüğümüz Suudi Arabistan Türkiye ile olan ticarete ambargo koymuş. Birleşik Arap Emirlikleri, Fas, Tunus, Cezayir gibi ülkelerin de ambargoya katılması için büyük çaba sarf ediyormuş. Suudi Arabistan'da mağazalarda "Türk Malı-Dokunmayın" yazılı etiketler medyada yayınlandı. Tamam, Suudi Arabistan'ın Türkiye'nin altını oymaya çalıştığını biliyoruz. Ama ticarette dahi bunu yapacakları çok da akla gelecek bir konu değildi. Üstelik biz bu heriflerin kralı öldüğünde üç gün resmî yas ilan edip şanlı Türk Bayrağını yarıya indirmiştik. Hani Müslüman kardeşliği? Hadi denilebilir ki; efendim onların devlet yöneticileri böyle davranıyor yoksa halkların düşüncesi farklı. Kabul. O zaman o düşüncesi farklı olan halklar nerde? Neden Müslüman Azerbaycan'da bebekler Hıristiyan Ermeni teröristi askerlerce uykularında öldürülürken protesto etmek için sokaklara, meydanlara çıkıp gösteriler yapmıyorlar? Ak da kara da böyle zamanlarda belli olur. Bu bombalar Avrupa'da bir kente düşseydi, orada bebekler uykularında katledilselerdi tüm dünya ayağa kalkmaz mıydı?

 Bir de Garo Paylan meselesi var. TBMM'de HDP milletvekili olan bu Ermeni kökenli Türk vatandaşı şöyle bir tweet atmış "Karabağ'da süren savaşta, her iki taraf da sivil yerleşim yerlerine saldırılar düzenliyor. Azerbaycan ve Ermeni güçleri derhal sivil yerleşim yerlerine saldırıları durdurmalıdır."  Bu kadar yalana, bu kadar ihanete de lanet olsun. Azerbaycan Türk Ordusu tek bir sivil yerleşim yerine bırak bomba atmayı tüfek bile atmamıştır. Zaten bunun için sürekli tahrik eden Ermenistan böyle bir durum olsa dünyayı ayağa kaldırırdı. Garo Paylan denen adam nasıl böyle bir yalanı söyleyerek Türkiye'ye de ihanet eder? Ben bu adama milletvekili olarak ödenen maaşındaki payımı da haram ediyorum. Bu adam neden demiyor ki; "Ey Ermenistan uykudaki bebeklerin üzerine bomba atma!" Diyemez, çünkü PKK'nın da bebek öldürme alışkanlığı var. Bu tür paylaşımlar Batı'da Türkiye'nin de Azerbaycan'ın da aleyhine kolayca kullanılabilecek algı malzemeleridir. Çünkü bunu söyleyen sokaktaki sıradan bir vatandaş değil Türkiye'nin ne yazık ki bir milletvekilidir. Ha düşmana silah vermişsiniz ha bu tür propaganda malzemeleri vermişsiniz. Hiç farkı yok. Umarız hukuk işletilir ve gereği yapılır.  

 

 

Bu yazı toplam 1584 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar