1. YAZARLAR

  2. Burcu Uslu

  3. Ankara'da soğuk kış mevsimi 'Kırmızı Kış Festivali' ile sımsıcak
Burcu Uslu

Burcu Uslu

Yazarın Tüm Yazıları >

Ankara'da soğuk kış mevsimi 'Kırmızı Kış Festivali' ile sımsıcak

A+A-

Ankara'nın soğuk havası, bugünlerde "Kırmızı Kış Festivali" ile sımsıcak bir ortama dönüştü. Çünkü "Kırmızı Kış Festivali" 7'den 70'e herkesin uğrak noktası haline gelmiş durumda.

ECE Türkiye tarafından yönetilen Türkiye'nin en seçkin alışveriş merkezlerinden ANKAmall, Ankara'da ilk kez düzenlenen Kırmızı Kış Festivali ile 7'den 70'e başkentlilerin dinlence ve eğlence anlayışını olduğu gibi değiştirdi.

Ankara'yı dünya başkentleri ile yarıştıran Kırmızı Kış Festivali, kapılarını açtığı günden bugüne Ankaralıların eğlence merkezi haline geldi. Her köşesinde birbirinden renkli kış aktiviteleri ile misafirlerini karşılayan festivalde Fatih Erkoç konseri ile başlayan müzik ziyafeti hafta sonları ünlü isimlerin konserleri ile devam ediyor.

Ankara'nın ilk kış festivali olma özelliği taşıyan Kırmızı Kış Festivali geçtiğimiz hafta sonu da Ankaralıları Retrobüs ile buluşturdu. Ziyaretçileri zamanda yolculuğa çıkaran Retrobüs, söylediği şarkılarla dinleyenlerin içini ısıttı. 70'ler, 80'ler ve 90'ların en sevilen Yeşilçamın film müziklerinden oluşan şarkılar, dinleyenleri oldukça etkiledi. İzleyicilerin de aktif olarak katılarak, hep bir ağızdan söylenen konserde, o dönemlerin şarkılarıyla doyasıya eğlenildi.

Kırmızı Kış Festivali'nde diğer sanatçıların yanısıra Evrencan Gündüz rüzgarının da eseceği haberi, dikkatleri üzerine topladı.

Eğlencenin yanı sıra müzik ziyafeti yaşatan festival, bu hafta sonu da genç müzisyen Evrencan Gündüz'ü ağırlayacak. 20 Aralık Cuma günü saat 19.30'da başlayacak konserde Gündüz, en sevilen şarkılarını hayranları ile beraber söyleyecek.

ANKAmall açık alanda yer alan Ankara'nın ilk açık hava buz pisti ve kızak rampası ile kışın keyfini doyasıya yaşayan ziyaretçiler, alanda bulunan lunapark oyuncakları ile de keyifli vakit geçiriyor. Gün boyu DJ performanslarının, dans gösterilerinin ve çocuklara özel çeşitli faaliyetlerin gerçekleştiği Kırmızı Kış Festivali'nde ziyaretçiler unutulmaz bir kış yaşıyor. Köfteden hamburgere, sucuk ekmekten kestaneye kadar sokak lezzetinin yanı sıra çeşitli hediyelik eşyaların da satıldığı mini ahşap evler ziyaretçilere şölen tadında bir festival havası yaşatıyor.

Başkentlilerin yeni eğlence merkezi olan Kırmızı Kış Festivali, birbirinden farklı aktiviteleriyle 7'den 70'e herkese kışın en eğlenceli halini sunmaya devam edecek. Kırmızı Kış Festivali, 2 ay boyunca ziyaretçileri ağırlamaya devam edecek. 9 Şubat tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlayacak olan festivalde, ünlü isimlerin konserleri de birbirinin peşisıra izleyenlerin beğenisine sunulacak. Haydi Ankaralılar, kış bitmeden Kırmızı Kış Festivali'ni kaçırmayın.

Bu yazı toplam 915 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar